Anunț angajare - medic de familie și medic pediatru

Crucea Roșie Română angajează  Medic generalist sau medic de familie și medic pediatru în cadrul proiectului Caravana de Sănătate. Proiectul are drept obiectiv  promovarea sănătății în comunități vulnerabile și este implementat în parteneriat cu Crucea Roșie Franceză. Inițiativa oferă acces gratuit la servicii medicale pentru cetățenii ucraineni stabiliți în țara noastră, dar și pentru cetățenii români care locuiesc în zone izolate. Serviciile medicale sunt oferite în fiecare luna în alt județ, acoperind astfel 2 săptămâni de consultații în mediul urban pentru cetățenii ucraineni și 2 săptămâni de consultații în mediul rural pentru cetățenii români.

  • Perioada contractului: februarie 2024 - iulie 2024
  • Durata muncii:  8h/zi
  • Asiguram cazare cu mic dejun pentru  întreaga perioadă a contractului
  • În zilele lucratoare asigurăm masa de prânz
  • Decontarea transportului către domiciliu de 2 ori pe lună
  • Salariul aprox. 23. 000 lei brut, suma poate diferi în funcție de zilele lucrătoare din fiecare lună

Cerințe

-        disponibilitatea de a călatori în fiecare lună

-        drept de liberă practică și asigurare de malpraxis

-        postul nu necesită experiență anterioară în profesie

Sarcini și responsabilități:

  • Se ocupa de consultul beneficiarilor
  • În urma consultației inițiale întocmeste raportul și face referirile acolo unde este nevoie
  • Participă la raportarea și evaluarea proiectului

Modalitatea de depunere a candidaturii:

  • La adresa de email: anca.mihaila@crucearosie.ro
  • Termenul final de depunere a documentelor: 15.01.2024

Detalii: https://crucearosie.ro/centru-de-resurse/cariere/?stage=Stage

Ultimele stiri